9_1628167720.png
8_1628167700.png
12_20231112_092607.jpg

DALŠÍ DERBY JE TU! RAPID SE V NEDĚLI STŘETNE S CHOMUTOVEM!

Nejvyšší futsalová soutěž je v plném proudu a blíží se k odehrané polovině základní části. Po senzačním domácím obratu s Kadaní a remíze v Olomouci, čeká na futsalisty Rapidu severočeské derby v Chomutově proti domácímu Oxyworld Baníku Chomutov.

Do utkání 8. kola 1. Futsal ligy vstoupí jako mírný favorit domácí Baník Chomutov a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je tabulkové postavení - Chomutov se nachází s 9 body ze šesti utkání na 7. místě, Rapid je momentálně s 5 body na 9. místě prvoligové tabulky se stejným počtem odehraných zápasů jako jeho soupeř. Chomutov ze šesti utkání přesně polovinu z nich vyhrál a vždy to bylo na domácí palubovce. Zde dokázal nejprve udolat Liberec 8:7, následně 8:6 Kadaň v emotivním derby a naposled pocítila sílu chomutovského prostředí Olomouc, jež zde prohrála vysoko 1:10. Naopak na palubovkách soupeřů pocítil Chomutov kvalitu top týmů - vysoko prohrál v Plzni, Chrudimi i na pražské Slavii.

Chomutov se spoléhá dlouhodobě podobně jako Rapid na vlastní mládež a mezi hlavní tahouny tohoto týmu lze tak zařadit odchovance Filipa Gedeona či Danyila Dolechka, kteří jsou doplněni dalšími hráči z chomutovské futsalové líhně. Mezi ně patří i kapitán Daniel Klíma, jenž si vyzkoušel angažmá ve Slavii či německém Hohensteinu a připsal si také několik reprezentačních startů za “A” tým České republiky. Nejproduktivnější hráče Chomutova však hledejme jinde, tím nejproduktivnějším je totiž Filip Schreiner, pivot, který přišel do Chomutova z nedaleké Kadaně. Tomu sekunduje ostřílený Lukáš Krok, jenž je fanouškům ústeckého futsalu dobře znám nejen z působení v Rapidu, jemuž pomohl k postupu do nejvyšší soutěže.

Rapid chce v neděli navázat na předchozí dvě utkání a připsat si třetí bodový zisk v řadě. V posledním utkání Rapid zachraňoval remízu v závěrečných minutách zápasu na palubovce poslední Olomouce, která však v minulosti několikrát prokázala domácí kvalitu a remízu tak lze hodnotit pozitivně. V Chomutově však na ústecké hráče čeká ještě o stupeň těžší zápas, v němž se čekají dramatické a emotivní momenty na obou stranách tak, jak se v derby očekává. Trenér Martin Dlouhý má k dispozici téměř kompletní kádr a tak nebrání nic tomu, aby Rapid vyrazil do Chomutova získat další ligové body a odčinit poslední vzájemné utkání, v němž Rapid v Krajském poháru prohrál v Chomutově vysoko 2:12.

Nyní jsou však obě mužstva naprosto v jiném rozpoložení než v úvodu sezóny a věřme tak, že utkání se pro Rapid vyvine mnohem lépe. Severočeské a krajské derby startuje v Městské sportovní hale Chomutov v neděli 12.11.2023 od 19:00 a řídit ho bude trojice rozhodčích Filip Nešněra, Jan Kresta a Jiří Šmid. Utkání můžete sledovat přímo v hale nebo jeho stav na dálku prostřednictvím textové reportáže na webu Onlajny.eu (odkaz naleznete na našich sociálních sítích).

#hrrnane