Informace o klubu

FC Rapid Ústí nad Labem hraje nejvyšší futsalovou ligu od sezóny 2020/2021!

4_20230924_101930.jpg
  1. Kdo jsme a jaká je naše historie

Samotný vznik klubu se datuje do sezóny 2014/2015, v níž Rapid startoval v 1.třídě Okresního přeboru ještě pod názvem Wayuptensky futsal team. Wayuptensky futsal team ve své první sezóně vyhrál celou soutěž a v nové sezóně jako nováček Krajského přeboru nastupoval už pod novým názvem FC Rapid Ústí nad Labem.


Příchod legendy futsalu Martina Dlouhého a postup do krajského přeboru

Zásadní roli v následném rozvoji klubu měl příchod legendy českého futsalu Martina Dlouhého, který je od sezóny 2015/2016 v Krajském přeboru hrajícím trenérem „A“ týmu Rapidu.

Ve své první sezóně měl Rapid jasný cíl, vyhrát Krajský přebor a postoupit do Divize. To se podařilo jen částečně, Rapid totiž obsadil 2. místo za Internazinale Teplice, ale i to nakonec stačilo na postup do vyšší soutěže.


Postup z divize a druholigová premiéra

Divizní sezóna měla bohužel téměř stejný scénář jako ta předchozí. Rapid válcoval jednoho soupeře za druhým, kromě jediného. Tentokrát tím týmem byla „rezerva“ ligového Interobalu Plzeň. Rezerva je tu ovšem ve velkých uvozovkách, jelikož za Plzeň v průběhu celé soutěže, a především ve finále Final Four proti Rapidu, nastupovala většina hráčů z ligového „áčka“. Právě tato zkušenost rozhodla ve prospěch Plzně, jež ve finále celého ročníku Divize zvítězila 7:4. Zkušenost Plzně, velká dávka smůly, tak vedly k dalšímu  2. místu.

2. místo v Divizi nakonec stačilo na postup do 2. ligy, v níž Rapid v sezóně 20017/2018 plnil roli nováčka celé soutěže. Rapid se však této úlohy zhostil výborně, především v první polovině sezóny dlouho okupoval nejvyšší pozice a zdálo se, že bude jedním z mužstev, jež budou bojovat o postup do nejvyšší soutěže. V jarní části se bohužel v některých utkání projevila nezkušenost týmu a obrovská marodka. To vše mělo za následek konečné, v uvozovkách až 7. místo.


Druholigová sezóna 2018/2019 a další zlepšení

Také start do další druholigové sezóny vyšel Rapidu skvěle. Rapid se od úvodu soutěže pohyboval na čele tabulky a mnohými futsalovými fanoušky byl považován za favorita na postup do 1.ligy. I v této sezóně se však Rapidu nevyhnulo hluché období na přelomu podzimu a jara. Rapid tak sezónu zakončil na konečném 4. místě.


Do třetice všeho dobrého – postup do první ligy

Do své třetí druholigové sezóny stejně jako do těch předchozích, vstoupil Rapid výtečně a hned od úvodu se usadil na čele tabulky. Narozdíl od předchozích ročníků však svou fazónu udržel po celou sezónu a vytvořil si na prvním místě tabulky několikabodový náskok, jenž si udržel až do předposledního kola, které bylo kvůli koronavirové pandemii také tím posledním. Rapid po vítezství v 19. kole nad pražskými Wizards napsal definitivní zlatou tečku za sezónou a mohl slavit historický moment – postup do 1. ligy, která se do Ústí na Labem vrátila po dlouhých 21 letech.


Prvoligová premiéra

Rapid se při své premiérové účasti mezi českou futsalovou elitou umístil na předposledním 11. místě. Vzhledem k situaci kolem koronaviru bylo po prvních kolech rozhodnutu o uzavření sestupů z nejvyšší soutěže a Rapid tak získal jistotu prvoligové příslušnosti i pro další sezónu.