9_1628167720.png
8_1628167700.png
6_20231022_112202.jpg

RAPID PO REPREZENTAČNÍ PAUZE ČEKÁ SEVEROČESKÉ DERBY V LIBERCI!

Je to bez týdne přesně měsíc, kdy se Rapid naposledy představil v rámci 1. Futsal ligy proti Olympiku Mělník. V neděli čeká na Rapid další výzva v podobě severočeského derby proti FTZS Liberec, který posílil o dva brazilské hráče.

Do utkání vstoupí jako favorit domácí FTZS a to i přes to, že v dosavadních zápasech zaostával za očekáváním a svými ambicemi. V prvních třech kolech čekal Liberec na body marně, když prohrál na palubovkách Mělníku, Chomutova a Kadaně, kdy v každém z uvedených utkání dostal minimálně 8 branek.


Svěřenci trenéra Karla Vrabce zabrali těsně před reprezentační pauzou, kdy vydolovali výhru na palubovce SKUP Olomouc. Reprezentační pauzu si Liberec zpestřil pohárovým utkáním, v němž senzačně ztratili tříbrankové vedení na palubovce exligových Českých Budějovic, které nyní hrají Krajský přebor a z poháru tak vypadl.


Na nepovedený vstup do sezóny zareagoval Liberec angažováním dvou brazilských hráčů, kteří jsou zároveň historicky prvními zahraničními akvizicemi tohoto klubu. Brazilci Rabisco a Allanzin by měli posílit především útočnou sílu Liberce, ale Rapid se bude muset mít na pozoru i před dalšími hráči jako je mladý kanonýr Marek Bína, tradiční opora na pozici pivota Jakub Žoček či bývalý hráč Rapidu Tomáš Jelínek. Pozadu nebude chtít zůstat v prvním domácím utkání Liberce v této sezóně ani Jakub Šorsák, prozatím nejproduktivnější hráč Liberce v této sezóně.