9_1628167720.png
8_1628167700.png
31_20240128_122450.jpg

DRAMATICKÉ DERBY VÍTĚZE NENAŠLO. RAPID REMIZOVAL S LIBERCEM 3:3.

V pátek čekalo na hráče Rapidu, týden po cenné výhře v Mělníku, další důležité utkání. Na domácí palubovce hostili v severočeském derby FTZS Liberec.

Utkání se hrálo od úvodu ve vysokém tempu a bylo vidět, jak je zápas pro obě mužstva důležitý. Lepší vstup do zápasu měl ovšem Rapid, který se dostal do vedení na začátku 6. minuty po brance Jaroslava Nováka. Bohužel za další minutu vyrobil Rapid chybu v rozehrávce a Liberec srovnal poměrně jednoduše na 1:1. Ve 13. minutě předvedl parádní individuální akci Tomáš Vobořil, z jehož práce těžil dorážející Jiří Zápotocký - 2:1 pro Rapid. I tentokrát však dokázal Liberec rychle odpovědět poté, co vystihl roh Rapidu a po rychlém brejku srovnal na 2:2. Rapid ovšem pokračoval v dobrém výkonu i nadále, bohužel nabídnuté příležitosti v další branku nepřetavil. Naopak v 19. minutě připravil po další chybné rozehrávce příležitost svému soupeři, který nabídnutou šancí nepohrdl a poprvé v utkání se dostal do vedení a to minutu před poločasem. V posledních okamžicích prvního poločasu byl k vidění také likvidační zákrok libereckého Allanzina, který však rozhodčí ocenil pouze žlutou kartou.


Ve druhém poločasu hrál hostující Liberec více z bloku a snažil se vyčkávat na chyby Rapidu. I přes gólově bohatý první poločas a další velké příležitosti v poločase druhém, se diváci dočkali další branky až ve 37. minutě. V té době už hrál Rapid ve snaze vyrovnat power-play, která i tentokrát přinesla své ovoce, když na konci dobře sehrané akce byl Jiří Novotný a srovnal na 3:3. V samotném závěru utkání dokonce sahal Rapid po výhře, bohužel střelu Ondřeje Žežulky zastavila tyč liberecké branky a tak se oba týmy rozešly smírně po remíze 3:3.


Ohlasy:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Po solidně odehraném zápase mě mrzí neproměňování našich brankových příležitostí a v závěrečných minutách nevyužití dvou gólových šancí. Každý bod je pro nás důležitý.”

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): “Podle mého názoru se jednalo o spravedlivou remízu, na obou stranách bylo velké množství neproměněných šancí. Druhý poločas jsme byli pod větším tlakem soupeře, udeřit jsme mohli z brejků. S bodem jsme spokoj


FC Rapid Ústí nad Labem - FTZS Liberec 3:3 (2:3)

Sestava Rapidu: Grümann - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Žežulka - Novotný, Novák, Vondrka, Gajdoš

Připraveni: Skokan, Vávra, Koc, Čapek

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Liberce: Vogt – Daněk, Žampa, Mesquita, Araujo – T. Jelínek, M. Bína, Žoček, Vik – Vyčítal, Zounek

Připraven: Dlask

Hlavní trenér: Karel Vrabec

ŽK Rapidu: 20. Koc, 34. Vobořil, 40. Jar. Zápotocký

Branky Rapidu: 6. Novák (Gajdoš), 13. Jiří Zápotocký (Vobořil), 37. Jaroslav Zápotocký (Gajdoš)

Rozhodčí: Nešněra - Lasch, Mollinger

SESTŘIH UTKÁNÍ