9_1628167720.png
8_1628167700.png
37_20240302_194546.jpg

PLZEŇ VYHRÁLA VYSOKO V ÚSTÍ, O VÝHŘE ROZHODLA HNED V ÚVODU.

Předposlední utkání základní části a zároveň poslední domácí utkání měli v pátek před sebou futsalisté Rapidu, kteří na domácí palubovce hostili obhájce titulu z Plzně.

A plzeňský Interobal hned od úvodu ukazoval svou kvalitu a než se hráči Rapidu stihli rozkoukat, prohrávali po třech minutách 0:3, když se v krátkém sledu prosadili Křivánek, Vnuk a Brazilec Vitinho. I když zbývalo do konce utkání spoustu času, bylo zřejmé, že Rapid bude těžko otáčet stav zápasu. Přesto se gólová bouře Plzně na nějaký čas zastavila a Rapid držel do 18. minuty třígólový odstup na favorita utkání. Právě v 18. minutě se ale Plzeň znovu dvakrát v řadě prosadila a odskočila do pětibrankového vedení. Největší šanci Rapidu v prvním poločasu měl Jan Šebek, ale v tváří tvář plzeňskému brankáři Němcovi neuspěl.

Ani ve druhé části utkání Plzeň nepolevila ze svého výkonu a i nadále vyučovala Rapid z vysoké školy futsalu. Plzeň ve druhém poločasu přidala dalších 7 branek, naopak Rapid i přes více příležitostí než v první části žádnou branku nevstřelil a musel se tak smířit s vysokou porážkou 0:12. Poslední utkání této sezóny odehraje Rapid příští týden na palubovce Chrudimi.


Ohlas po utkání:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): „Ve třetí minutě jsme prohrávali 0:3 a proti týmu jako je Plzeň je těžké vrátit se zpět do hry. Soupeř hrál ve velkém tempu. Po prvním poločase, který skončil 0:5, jsme chtěli hrát dále aktivně, nebránit výsledek a vstřelit nějaký gól. To se nám přes pár vyložených šancí nakonec nepodařilo, vysoké vítězství Interobalu je zasloužené.”

Tomáš Vnuk (hráč SK Interobal Plzeň): „Zápas v Ústí byl ve velkém tempu, i když to s ohledem na výsledek nevypadá. Rozhodl náš nástup, kdy jsme rychle odskocili na rozdíl tří branek a zápas kontrolovali celou dobu.”

FC Rapid Ústí nad Labem - SK Interobal Plzeň 0:12 (0:5)

Sestava Rapidu: Džudža - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Gajdoš - Novotný, Vondrka, Vávra, Šebek - Čapek

Připraven: Koc

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Plzňě: L. Němec (Fořt) – Rešetár, Holý, Vnuk, Křivánek – Vitinho, Mikuš, Knobloch, Künstner – Kozár.

Hlavní trenér: Marek Kopecký

Rozhodčí: M. Vlašič – Lasch, Kresta