9_1628167720.png
8_1628167700.png
8_20231030_074202.jpg

PRVNÍ TELEVIZNÍ PŘENOS FUTSALU Z ÚSTÍ NAD LABEM JE TU - RAPID HOSTÍ KADAŇ!

Po prohře v Liberci je před hráči Rapidu další derby, další výzva a historický moment. Rapid v pondělí hostí na domácí palubovce na Slunetě International FC Kadaň a utkání ze Sportcentra Sluneta bude vysílat přímým přenosem televizní stanice ČT Sport Plus.


Rapid si svou televizní premiéru odbyl již v minulé sezóně a je paradoxní, že soupeřem mu byl pondělní soupeř z Kadaně, v té době ještě Perštejn. Právě International FC Kadaň, pondělní soupeř Rapidu, je přímým nástupcem loňského nováčka Spartaku Perštejn, který ve své nováčkovské sezóně dokázal postoupit do play-off.


I do letošní sezóny vstoupil Perštejn v čele se sportovním manažerem a bývalým hráčem Rapidu Davidem Filingerem a hlavním trenérem Nenadem Veljkovičem s vysokými ambicemi, čemuž odpovídá také složení kádru a jeho předsezónní posílení. Hlavní hvězdou Kadaně je brazilský pivot Caio, kterému zdatně konkurují Vitinho a předsezónní posila Japa. Brazilskou trojici doplnil v minulých týdnech Srb Stojan Milovac. Za zmínku však stojí také čeští hráči v čele se zkušeným Michalem Salákem či talentovaným Matějem Maurem. Speciální zápas čeká Daniela Klečku, v minulé sezóně kapitána Rapidu, který se ve žlutočerných barvách vypracoval před přesunem do Kadaně v prvoligovou stálici. Dres Rapidu v minulosti oblékal také další hráč Kadaně Jiří Chmelan.

Do utkání bude vstupovat jako favorit hostující Kadaň, která v loňské sezóně porazila Rapid v obou vzájemných zápasech. Nejprve v dramatickém a divácky pohledném televizním utkání zvítězila těsně 5:4, v jarní odvetě vyhrála v Ústí nad Labem 9:4. I nyní se dá očekávat divácky atraktivní utkání s pěknými futsalovými momenty. Otázkou je v jaké psychické pohodě a s jakým trenérským obsazením vstoupí Kadaň do pondělního zápasu. V minulém týdnu totiž rezonoval tuzemskými médii konflikt dnes již bývalého trenéra Kadaně Nenada Veljkoviče a hráče Jaroslava Slavíka, s nímž Kadaň, stejně jako s trenérem Veljkovičem, ukončila po tomto konfliktu spolupráci. V každém případě do zápasu vstoupí Kadaň ze 4. místa tabulky s 9 body po třech domácích výhrách a dvou venkovních porážkách (Helas Brno, Oxyworld Baník Chomutov).


Rapid vstoupí do zápasu z 9. místa jedenáctičlenné tabulky a trenér Martin Dlouhý může počítat téměř se všemi oporami. V minulém týdnu si navíc v dresu Rapidu odbyla premiéru nová akvizice Ondřej Žežulka, bratr brankáře futsalové Slavie Jana Žežulky a nejlepších střelec třetiligových fotbalových Velvar. Nová posila Rapidu se dokázala proti Liberci prosadit vstřeleným gólem, ale ani ten nezabránil konečné prohře 5:8, pod kterou se podepsalo především brazilské duo Liberce Rabisco a Allanzin. I tentokrát se bude muset mít Rapid na pozoru především před brazilskými hráči a věřme, že v tom budou hráči budou úspěšnější než v Liberci.


Na Rapid čeká velice náročný zápas, který se navíc odehraje před televizními kamerami. Neváhejte proto dorazit v pondělí na Slunetu a podpořit Rapid v boji o důležité ligové body. Pojďme společně ukázat, že Ústí nad Labem město sportu není pouhou frází.


Utkání začíná v pondělí 30.10.2023 od 19:00 na Slunetě, vstup pro fanoušky bude otevřen od 18:00. Vstup na utkání je 50 Kč, ženy a děti do 12 let mají vstup zdarma. K dispozici bude samozřejmě bufet s občerstvením.


Těšíme se na vás!


#hrrnane