9_1628167720.png
8_1628167700.png
29_20240120_171919.jpg

RAPID PORAZIL MĚLNÍK I VE DRUHÉM VZÁJEMNÉM UTKÁNÍ A PŘIPSAL SI CENNÉ TŘI BODY!

Týden po prvním utkání v novém kalendářním roce, v němž Rapid získal cenný bod za domácí remízu s Helasem Brno, čekal na Rapid zápas na palubovce Olympiku Mělník, který měl Rapidu co vracet.

Rapid totiž porazil v úvodu sezóny Mělník vysoko 10:1 a i tato výhra byla motivací do dalšího vzájemného střetnutí. První velkou šanci prvního poločasu si vytvořil domácí Mělník, ale Josef Gabčo nedokázal potrestat chybnou rozehrávku Rapidu. V 8. minutě se už diváci branky dočkali a byl to Rapid, který se dostal do vedení díky parádní souhře bratrů Zápotockých, na jejímž konci byl Jiří Zápotocký. Mělník ovšem dokázal za minutu odpovědět, když z nepřímého volného kopu po dvojím hraní Rapidu s brankářem srovnal na 1:1 Josef Gabčo. Vyrovnávací branka domácí Mělník nabudila a ten si vytvořil několik možností dostat se do vedení. Žádnou z nich naštěstí neproměnil a jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně, když rychlý brejk využil kapitán Martin Gajdoš. I tentokrát však bylo rychle srovnáno, v 17. minutě udeřil po rohovém kopu domácí Patrik Machytka. Když už se zdálo, že první poločas skončí remízou, stala se málo vídaná věc. Ve 20. minutě se Rapidu v rozmezí jedné minuty podařilo dvakrát skórovat po dvou parádně sehraných standardních situacích a tím získat vedení 4:2.


V úvodních minutách druhého poločasu se Mělník snažil o rychlé snížení a Rapid navíc poměrně rychle nasbíral 5 akumulovaných faulů. Mělník se však nedostával do vyložených šancí, naopak ve 29. minutě vytvořil hrubku v rozehrávce, kterou využil David Černý a poslal Rapid do vedení 5:2. Ovšem i tentokrát Mělník záhy skóroval, svůj důraz a dávku štěstí přetavil ve třetí branku Olympiku Patrik Machytka. Mělníku se nedařilo dostat až do 37. minuty na rozdíl jediné branky, ale právě tři minuty před koncem utkání se prosadil po pěkné akci Dominik Šup. Mělník se chtěl nadechnout k závěrečnému tlaku, to ovšem nepřipustil David Černý, který ve 38. minutě vrátil Rapidu dvoubrankové vedení. To sice dokázal Mělník ještě snížit na 5:6 v poslední minutě po dlouhé penaltě, vytouženou vyrovnávací branku však již nevstřelil a tak Rapid mohl slavit veledůležitou výhru 6:5, díky níž se výrazně přiblížil záchraně a také příčkám zajišťující play-off.Ohlasy:

Patrik Machytka (SK Olympik Mělník): „Zápas s Ústím byl pro nás poměrně důležitý, soupeř měl stejně bodů jako my a chtěli jsme z utkání odejít s výhrou. Bohužel naše hra byla málo aktivní, i když jsme měli hodně šancí, proměnili jsme v gól minimum. Od soupeře jsme dostali gólové branky z našich chyb, nebyli jsme dostatečně důrazní v obraně a navíc jsme začali být v zápasu pozdě aktivní.”

Jaroslav Zápotocký (FC Rapid Ústí nad Labem): “Jsme všichni šťastní, že jsme dnes velmi důležitý zápas zvládli na půdě Mělníka a vezeme si do Ústí cenné 3 body. Dnes jsme opět ukázali, že když hrajeme jako tým a obětujeme se jeden za druhého, tak se tyto důležité zápasy dají zvládnout. Teď se musíme nachystat na zápas s Libercem, který bude opět hodně důležitý a ukáže nám, jestli budeme mít šanci si poprvé v Ústi zahrát play-off.”

SK Olympik Mělník - FC Rapid Ústí nad Labem 5:6 (2:4)

Sestava Mělníku: Bukhvak (Tarr) – Vokoun (C), Gabčo, Sváta, Machytka, Ježek, Lehner, Chalupa, Banga, Šup, Šuba

Hlavní trenér: Jakub Němec

Sestava Rapidu: Grümann (Džudža) - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vobořil, Gajdoš - Novotný, Novák, Vávra, Černý - Vondrka

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Branky Rapidu: 8. Ji.Zápotocký (Ja.Zápotocký), 15. Gajdoš, 20. Vobořil (Gajdoš), 20. Ja.Zápotocký (Vobořil), 29. Černý, 38. Černý (Grümann)

Rozhodčí: Vlašič M. - Lasch, Vlašič J.