9_1628167720.png
8_1628167700.png
14_20231120_090428.jpg

RAPID PŘED TELEVIZNÍMI KAMERAMI HOSTÍ ŽABINSKÉ VLKY BRNO! PRODLOUŽÍ RAPID BODOVOU SÉRII?

1. Futsal liga se blíží k polovině odehrané soutěže a na Rapid dnes čeká jedno z klíčových utkání sezóny - na domácí palubovce hostí před televizními kamerami ČT Sport Plus tým Žabinských Vlků Brno.

Poprvé v této sezóně bude do utkání vstupovat jako favorit Rapid. Ten momentálně drží sérii tří zápasů s bodovým ziskem a také stoprocentní bilanci v domácí hale na Slunetě. Rapid zde porazil Mělník 10:1 a naposledy zde otočil zdánlivě ztracené utkání s Kadaní ze stavu 2:6 na 7:6. Následně Rapid remizoval v Olomouci a připsal si cennou výhru na palubovce Chomutova po dalším skvělém obratu. Svěřenci Martina Dlouhého se tak pyšní velmi dobrou formou, kterou by chtěli potvrdit právě v utkání proti Žabinským Vlkům.

Rapid se může spolehnout v podstatě na kompletní sestavu v čele s oporami bratry Zápotockými či Tomášem Vobořilem, které doplňují střelci Ondřej Žežulka a David Černý, jenž se v prvním ligovém utkání za Rapid proti Chomutovu blýskl 4 brankami a velkou měrou se tak podílel na výhře 6:4. Žabinští Vlci ovšem nebudou jednoduchým soupeřem, o čemž se Rapid přesvědčil na vlastní kůži v minulých sezónách. Rapid má se svým soupeřem pozitivní bilanci, když třikrát dokázal vyhrát a jednou prohrál, ale všechna utkání se nesla v duchu velké vyrovnanosti.

Žabinští Vlci v minulém utkání porazili v záchranářském duelu SKUP Olomouc vysoko 11:5 a připsali si první výhru v sezóně, která je posunula na předposlední místo tabulky, které zaručuje záchranu v soutěži, což je hlavním cílem svěřenců trenéra Radka Tomana, který ve funkci před sezónou nahradil Michala Odehnala, jenž se přesunul do managementu klubu a jeho nejužšího vedení. Hlavními oporami Žabinských Vlků jsou jednoznačně Dominik Havlín a Tomáš Chráscina, kteří režírovali výhru právě v minulém utkání proti Olomouci, v němž Dominik Havlín vstřelil 5 branek.

K tomu, aby Rapid uhlídal nejen tuto hrozbu, bude potřebovat vaší hlasitou podporu. Proto se nebojme společně ukázat před kamerami ČT Sport, že Ústí nad Labem žije sportem a má velice početnou futsalovou komunitu. Utkání startuje dnes v pondělí 20.11. od 20:00 ve Sportcentru Sluneta a bude ho řídit rozhodčí Alice Vévodová, které bude asistovat Ondřej Černý, nejzkušenější český futsalový rozhodčí známý také z mezinárodní scény. Delegátem utkání bude Jiří Hanzlík. 

Diváckých vchod bude otevřen od 19:00, vstupné na utkání je 50 Kč, děti a ženy do 12 let mají vstup zdarma. Utkání můžete sledovat buď přímo v hale nebo přímým přenosem na televizním kanále ČT Sport Plus či na youtubovém kanálu českého futsalu.