9_1628167720.png
8_1628167700.png
35_20240217_123212.jpg

RAPID SMETL V DERBY BANÍK CHOMUTOV A PŘIBLÍŽIL SE ÚČASTI V PLAY-OFF!

1.Futsal liga pokračovala v pátek svým 19. kolem a Rapid na Slunetě hostil očekávané derby proti Baníku Chomutov. Utkání slibovalo zajímavou podívanou i na základě prvního vzájemného utkání, v němž Rapid vyhrál 6:4 i přes to, že po poločase prohrával 0:4.

Chomutov přijel do Ústí nad Labem bez svých dvou nejproduktivnějších hráčů Filipa Gedeona a Filipa Schreinera, ale Rapid i přes tento fakt věděl, že ho nečeká jednoduché utkání. Tomu odpovídaly také první minuty, v nichž výborní fanoušci obou týmů viděli vyrovnanou podívanou. O něco lépe ale jen přece vstoupil do zápasu Rapid, který se dostal do vedení v 5. minutě branou Ondřeje Žežulky. Rapid měl i nadále více ze hry, ale i přes řadu slibných šancí se nemohl dlouho prosadit podruhé. To platilo do 16. minuty, kdy Rapid sehrál skvěle rohový kop po osvědčené ose Tomáš Vobořil a bratři Zápotočtí - 2:0. Rapid však neměl dost a hnal se za další brankou. V 18. minutě se blýskl zákrokem brankář Martin Džudža, založil rychlý protiútok přes Matěje Vondrku, jehož nástřel si srazil do vlastní branky hostující Klíma - 3:0 pro Rapid. Také Chomutov měl v prvním dějství řadu zajímavých situací, ale nedokázal je dotáhnout ke gólovému efektu.

V úvodních minutách druhého poločasu se snažil Chomutov o rychlé snížení, měl k tomu několik příležitostí, ale byl to naopak Rapid, který se prosadil ve 25. minutě po brance Jaroslava Nováka. A když ve 30. minutě sehrál Rapid pěkný signál, na jehož konci byl zakončující Alex Vávra a zvýšil tak na 5:0, vypadalo to, že je o výhře Rapidu rozhodnuto. Chomutov však rozehrál power-play, v níž během dvou minut vstřelil dvě branky a vrátil se na rozdíl tří branek. Rapid zareagoval nejlépe jak mohl, hrozící drama odvrátil svou brankou na 6:2 Jiří Zápotocký a definitivně zlomil odpor Chomutova. V závěrečných minutách, které měly lehce exhibiční nádech, se prosadil krásnou brankou Jaroslav Zápotocký a své druhé branky v utkání vstřelili Alex Vávra a Jaroslav Novák. Chomutov dokázal v posledních vteřinách pouze kosmeticky upravit skóre na 9:3 z pohledu Rapidu.

Rapid tak dokázal i ve druhém ligovém vzájemném střetnutí porazit Chomutov, čímž si upevnil osmé místo v tabulce a přiblížil se historickému postupu do play-off. Tomu můžou dát svěřenci Martina Dlouhého definitivu v dalším utkání, které bude vysíláno na ČT Sport Plus a Rapid v něm zajíždí příští pondělí na palubovku Žabinských Vlků Brno.

Ohlasy:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): “Na klucích bylo vidět, že z nás spadla obava z boje o záchranu. Prezentovali jsme se uvolněným výkonem v pohybu s množstvím šancí. Podle mého názoru měl první poločas skončit vyšším rozdílem. Celkově jsem se střetnutím spokojen a výsledek odpovídá předvedené hře..”

Jan Brič (trenér FC Baník Oxyworld Chomutov): „Do Ústí nad Labem jsme přijeli v oslabené sestavě. Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl lepší, vytvořil si více brankových příležitostí a po zásluze zvítězil. Byli jsme na palubovce horším týmem.”

FC Rapid Ústí nad Labem - FC Baník Oxyworld Chomutov 9:3 (3:0)

Sestava Rapidu: Džudža - Zápotocký Ja., Zápotocký Ji., Vondrka, Gajdoš - Novotný, Vondrka, Vávra, Žežulka - Novák, Koc

Připraven: Čapek

Hlavní trenér: Martin Dlouhý

Sestava Chomutova: Nejedlý – Kasal, D. Klíma, Doleček, Krok – R. Jelínek, Kadlec, P. Nový

Připraven: B. Klíma

Hlavní trenér: Jan Brič

Branky Rapidu: .5. Žežulka (Novotný), 16. Jiří Zápotocký (Zápotocký), 18. D. Klíma (vla.), 26. Novák (Žežulka), 31. Vávra (Novák), 33. Jiří Zápotocký, 35. Jaroslav Zápotocký, 38. Vávra, 39. Novák (Žežulka)

Rozhodčí: Čep – Jurča, Slanina

SESTŘIH BRANEK: BUDE DOPLNĚN

&ab_channel=FCRapid%C3%9Ast%C3%ADnadLabem