9_1628167720.png
8_1628167700.png
30_20240126_082825.jpg

SEVEROČESKÉ DERBY V PÁTEK NA SLUNETĚ - RAPID HOSTÍ LIBEREC.

Nejvyšší česká futsalová soutěž má tento týden na programu zápasy 16. kola a na Rapid čeká severočeské derby. Od 20:30 na Slunetě hostí FTZS Liberec.

Liberec se pomalu ale jistě zařadil mezi ligové stálice a každým rokem zvyšuje své ambice. Klub, který si dlouhodobě zakládal na vlastní mládeži, odchovancích a lokálních hráčích, přivedl před sezónou nové brazilské posily a tím potvrdil stále se zvyšující ambice. Liberec i přes významné posílení, okupuje ve vyrovnané tabulce, stejně jako v minulosti, příčky ve středu tabulky, a zdaleka nemá jistotu postupu do play-off.

Samotný start do roku 2024 se svěřencům Karla Vrabce nezdařil, když Liberec prohrál doma v prvním utkání nového roku s Chomutovem 0:2. Následně však dokázal porazit v domácích utkáních Kadaň i Olomouc a tím se vyšvihl na 7. místo tabulky se 16 body.

Nejproduktivnějším hráčem Liberce je Brazilec Allanzin se 6 brankami a 10 asistencemi. Hned za ním je krajan Rabisco a bývalý hráč Rapidu Tomáš Jelínek, který v dresu Liberce proti Rapidu odehrál již řadu utkání, ale i tentokrát půjde pro obě strany o pikantní souboj. První vzájemný zápas této sezóny vyzněl lépe pro Liberec, který po vyrovnaném prvním dějství dokázal utkání vyhrát 8:5, k čemuž mu dopomohly výraznou měrou právě brazilské posily, pro které byl zápas proti Rapidu premiérou v české nejvyšší soutěži.

Rapid vstoupí do utkání v dobrém rozpoložení, z prvních dvou utkání v roce 2024 si Rapid připsal 4 body za remízu proti Helasu Brno a cennou výhru proti Olympiku Mělník. Rapid se díky těmto bodovým ziskům přiblížil jak záchraně, tak příčkám zajišťujícím play-off. Na to momentálně ztrácí Rapid jeden bod a v případě výhry nad Libercem, by Rapid stáhl na rozdíl jediného bodu také ztrátu na svého pátečního soupeře.


Výkop utkání je ve 20:30 a řídit ho bude hlavní sudí Filip Nešněra, kterému budou asistovat Jiří Lasch a Lukáš Mollinger. Vstup na utkání je 50 Kč děti do 12 let a ženy mají vstup zdarma. Hala bude otevřena pro fanoušky od 20:00 a k dispozici bude samozřejmě bufet s občerstvením


#hrrnane