9_1628167720.png
8_1628167700.png
10_20231103_112441.jpg

VÍTĚZNÉ TELEVIZNÍ DERBY S KADANÍ JE MINULOSTÍ, RAPID JEDE NA PALUBOVKU OLOMOUCE!

Čtyři dny po senzačním obratu proti Kadani čeká na Rapid další výzva - zápas na palubovce poslední SKUP Olomouc, která doma trápí nejednoho favorita.

Na první pohled by se mohlo zdát, že Rapid jede do Olomouce v roli favorita. Mohlo by to naznačovat jak postavení obou týmů v tabulce (Olomouc poslední s 0 body, Rapid devátý se čtyřmi body), tak jejich poslední zápasy. Zatímco Rapid předvedl famózní obrat v televizním derby proti International FC Kadaň, Olomouc schytala výprask na palubovce oslabeného Chomutova 1:10.

Realitou je však ten fakt, že největší síla SKUP je v domácím prostředí, kde v minulé sezóně obrala o body či potrápila řadu favoritů. I v letošní sezóně SKUP sehrálo doma dva vyrovnané zápasy, ale v obou případech svým soupeřům podlehlo o jedinou branku a to nejprve brněnskému Helasu, poté libereckému FTZS. O síle Olomouce se v minulé sezóně přesvědčil i Rapid, který svému soupeři podlehl v obou vzájemných zápasech, nejprve 2:6 v Olomouci a poté dokonce po jednom z nejhorších výkonů během svého ligové působení 4:10 na domácí palubovce na Slunetě. 

Mezi hlavní opory olomouckého celku lze zařadit prozatím jejího nejproduktivnějšího hráče a zároveň hrajícího trenéra Martina Janečku. Tomu zdatně sekundují hráči jako Jan Šipka, Nikolas Tilkeridis, David Lošťák či akademický reprezentant Petr Brázdil. V brance Olomouce figuruje Daniel Javorski, známý z působení v Chrudimi, který v SKUP Olomouc nahradil dlouhodobě zraněného Radka Janečku, na jehož nejen brankářské schopnosti, ale také kvalitní hru nohou SKUP v minulé sezóně spoléhalo.

Rapid pojede do Olomouce povzbuzen výhrou v derby a celkově slušným startem do sezóny. Trenér Martin Dlouhý však nemůže na zápas v Olomouci počítat se všemi hráči z minulého utkání a tak je otázkou, v jaké sestavě Rapid k utkání nastoupí. Jisté je, že k dispozici bude opět úderné trio bratrů Zápotockých s Tomášem Vobořilem, který režíroval obrat proti Kadani a momentálně je dokonce čtvrtým nejproduktivnějším celé 1. Futsal ligy a jejím třetím nejlepším nahrávačem.

Utkání proti Olomouci začíná v hale ve Velké Bystřici od 20:30 a řídit ho bude trojice rozhodčích Michal Gasnárek, Lukáš Jurča a Martin Štipčák. Delegátem utkání bude Radek Venc. Stav zápasu můžete sledovat na dálku prostřednictvím textové reportáže

#hrrnane