9_1628167720.png
8_1628167700.png
25_20231218_193325.jpg

Junioři a dorostenci vezou z Brna 9 z 12 bodů a kalendářní rok zakončí na pozicích zaručujících FinalFour!

Po 1. Futsal lize se dočkala svých posledních bojů v roce 2023 také Juniorská a Dorostenecká liga futsalu. Naděje Rapidu čekal dlouhý výjezd do Brna, kde odehrál v rámci čtvrtého turnaje důležité zápasy proti domácímu Helasu Brno a Olomouci.

Tradičně vstoupili do hry dorostenci kategorie U17, které čekal zápas s Olomoucí. Tabulkové postavení obou celků favorizovalo Rapid, ten se však musel vypořádat s řadou absencí a k utkání nastoupil s pěti hráči do pole. Rapid k utkání nastoupil s taktikou dobré obrany a čekání na protiútoky. Díky tomu však měla Olomouc prostor na hru s brankářem v poli, což byla hlavní hrozba týmu z Hané. Rapid se přesto dostával do velkých šancí, ty však zůstaly neproměněny a tak udeřila Olomouc v 11. minutě a dostala se do vedení. Následoval time-out Rapidu a změna herního plánu na aktivní napadání u soupeřovi branky a rychlý zisk míčů. Změna přinesla brzy své ovoce, když se ve 14. minutě prosadil se štěstím kapitán Radim Dvořák a srovnal na 1:1. Ve druhém dějství Rapid pokračoval v aktivním napadání a dařilo se mu konečně proměňovat své šance. Rapid potvrdil úlohu favorita a ve druhém poločasu přidal další tři branky zásluhou Radima Dvořáka, Josefa Kubalíka a také brankáře Daniela Baťhy a vyhrál tak 4:1.

SKUP Olomouc U17 - FC Rapid Ústí nad Labem U17 1:4 (1:1)

Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Lučka, Hašek, Berky - Kubalík

Trenéři: Matěj Čapek, Dušan Stíbal

Branky Rapidu: Dvořák 2, Kubalík, Baťha

Rozhodčí: Čep, Slanina

Do zápasu s Olomoucí nastupovala jako favorit také juniorská kategorie U19. Ta od začátku utkání aktivně napadala svého soupeře a diktovala tempo zápasu. Na první branku zápasu však museli diváci čekat do 11. minuty, kdy se prosadil kapitán Alex Vávra, na něhož za dvě minuty navázal brankou na 2:0 Jan Novotný. Olomouc však dokázala rychle snížit na rozdíl jediné branky, Rapid si však vzal dvougólové vedení zpět ve 20. minutě. I tentokrát dokázala Olomouc po zbytečné chybě Rapidu snížit, přesto Rapid vedl po poločase 3:2. Druhé dějství bylo stejně jako u dorostu kompletně v režii Rapidu, který také přidal tři branky stejně jako jeho mladší kolegové. Olomouc už pouze korigovala skóre, které skončilo 6:3 ve prospěch Rapidu.


SKUP Olomouc U19 - FC Rapid Ústí nad Labem U19 3:6 (2:3)

Sestava Rapidu: Skokan - Vávra ( C ), Dunka, Schorsch, Mraček - Bláha, Ludrovský, Novotný

Trenéři: Matěj Čapek, Dušan Stíbal

Branka Rapidu: Schorsch 2, Vávra, Novotný, Ludrovský, Mraček

Rozhodčí: Slanina, Čep

Druhý zápas dorostenců obstaral souboj proti domácímu Helasu Brno. Rapid očekával těžké a důležité utkání s konkurentem v boji o FinalFour. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, oba týmy spoléhaly na zabezpečenou obranu. Bohužel utkání kopírovalo vývoj zápasu se Slavií. Rapid i přes vyrovnaný průběh inkasoval v 6. a 8. minutě dvě rychlé branky z prvních dvou šancí soupeře a celý zápas musel dotahovat. Dotahování bylo složitější i díky brance Helasu na 3:0 v závěru prvního poločasu. Do druhého dějství šli dorostenci s cílem zdramatizovat zápas a pokusit se alespoň o vyrovnání. Že to není nereálné, ukázala 22. minuta, kdy se prosadil Ján Berky po nástřelu brankáře Daniela Baťhy při power-play. Právě touto herní variantou se snažil Rapid svého soupeře překvapit, bohužel nabídnuté šance a střelecké pokusy dopadly neúspěšně. Když navíc Helas ve 25. minutě zvýšil na 4:1, vsadil Rapid ve zbytku zápasu na jednu kartu, kterou byla právě hra brankáře v poli. I přes řadu střeleckých pokusů Rapidu se prosazoval především domácí Helas, který dvakrát trefil odkrytou branku Rapidu při hře s brankářem v poli. Rapid dokázal pouze korigovat výsledek na 2:6 brankou Miroslava Haška z nepřímého volného kopu v poslední minutě utkání.

Helas Brno U17 - FC Rapid Ústí nad Labem U17 6:2 (3:0)

Sestava Rapidu: Baťha - Dvořák ( C ), Hedrlín, Hašek, Berky - Kubalík, Lučka

Trenéři: Matěj Čapek, Dušan Stíbal

Branky Rapidu: Berky, Hašek

Rozhodčí: Čep, Slanina

Poslední utkání celého dne nabídlo souboj juniorů domácího Helasu a Rapidu, tedy aspirantů na postup do FinalFour. Rapid chtěl navázat na zápas s Olomoucí a to se mu v prvním dějství dokonale dařilo. Junioři předváděli skvělý týmový výkon s pěknými futsalovými momenty a od úvodu zápasu byli jasně lepším týmem na hřišti. V úvodních minutách nastřelili junioři dvakrát brankovou konstrukci, střeleckou smůlu Rapidu protrhl v 9. minutě Jan Novotný a poslal Rapid do vedení. Tato branka otevřela gólová stavidla a do konce prvního poločasu se Rapid prosadil ještě dvakrát po parádních trefách Alexe Vávry a Miroslava Mračka. Rapid nastoupil do druhého poločasu s tříbrankovým vedením, které navíc navýšil ve 23. minutě svou druhou brankou v utkání Alex Vávra. V tu chvíli se zdálo, že je o utkání rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Od 26. do 29. minuty minuty následoval obrovský výpadek Rapidu ze hry a z koncentrace, který měl za následek tři inkasované branky v řadě. Helas navíc mohl vyrovnat na 4:4, ale obrovskou šancí pohrdl a na vyrovnání nedosáhl. Závěrečné minuty se nesly v hektickém a nervózním duchu, konečné rozuzlení přinesla 37. minuta, kdy se nejprve prosadil překrásnou pumelicí do levé šibenice Jan Schorsch, na něhož navázal svou třetí brankou v druhém utkání Jan Novotný. Rapid tak i přes kompikace utkání zvládl, vyhrál 6:3 a před koncem roku 2023 se dostal na 4. místo tabulky zaručující postup do FinalFour.

Helas Brno U19 - FC Rapid Ústí nad Labem U19 3:6 (0:4)

Sestava Rapidu: Skokan - Vávra ( C ), Dunka, Schorsch, Mraček - Bláha, Ludrovský, Novotný

Trenéři: Matěj Čapek, Dušan Stíbal

Branky Rapidu: Vávra 2, Novotný 2, Mraček, Schorsch

Rozhodčí: Slanina, Čep